Техніка

«Агрейн» підвищує рентабельність завдяки технології Strip-till

«Агрейн» підвищує рентабельність завдяки технології Strip-till

Менш як 6 літрів пального на гектар і три операції за один прохід – це практика використання агрегату для смугового обробітку ґрунту Orthman 1tRIPr та Strip Cat у господарствах агрогрупи «Агрейн». При цьому поліпшується структура ґрунту, підвищується його природна родючість, зберігається та накопичується волога.

Про це AgroTimes повідомили фахівці агрогрупи.

«Сьогодні, у воєнний час, за умови нестабільних цін, логістичних проблем, перебоїв зі збутом та непевності щодо зберігання збіжжя, саме ресурсоощадні агротехнології є актуальними. Перейшовши на технологію Strip-till, швидко відчули переваги. На відміну від оранки, вона дає змогу не обробляти ґрунт суцільно, зберігаючи його родючість, відновлюючи та захищаючи від засухи, і водночас дозволяє отримати переваги оранки там, де буде розвиватися рослина», – каже головний інженер агрогрупи Михайло Шкатула.

Для смугового обробітку на важких злежаних або ущільнених ґрунтах зазвичай в «Агрейн» використовують анкерні агрегати для цієї операції.

«Вони масивні, важкі, з механічними регулюваннями, з простою та надійною конструкцією. Може нарізати смуги з шириною міжряддя 70 см на глибину до 25 см. Одночасно з нарізанням смуг агрегатами можливе локально-стрічкове внесення як рідких, так і сипучих добрив. Здебільшого, його застосовуємо для підготовки ґрунту під сівбу соняшнику, кукурудзи або ріпаку», – додає Михайло Шкатула.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що агрегат Stripcat II за один прохід у полі виконує відразу кілька операцій.

DCIM\100MEDIA\DJI_0911.JPG