Аграрій розповів, як зекономити до 30% пального під час ґрунтообробітку
У ФГ «Флора А.А.» дійшли висновку, що найбільш ефективним рішенням у виборі ґрунтообробітку є поєднання різних систем. Зокрема, на угіддях господарства застосовують оранку, глибоке розпушування, mini-till (дискування) і цьогоріч додали strip-till. Та кожну операцію можна додатково оптимізувати завдяки використанню точних технологій.
Про це розповів керівник ФГ «Флора А.А.» Андрій Капріца (Вінницька обл.) під час Всеукраїнського практичного форуму Digital Farming.
«Наприклад, глибоке розпушування. Можна, як усі звикли, обробити всю площу з однаковою максимальною глибиною. А можна виміряти ущільнення за допомогою пенетрометру, отримати карту із зонами та величиною ущільнень і не працювати на глибину 45 см там, де достатньо, наприклад, 33 см. Ми таким чином зекономили 10% пального. Загалом за такого системного підходу можна досягнути економії до 30%», – відзначає Андрій Капріца.
Цього року в господарстві вперше застосували технологію strip-till на ділянках, що відведені під ріпак. І цю операцію також вдалося оптимізувати.
«У нас є 8-рядна сівалка, й варто було б мати 8-рядний культиватор. Та ми нарізали колії нашим 4-рядним культиватором із міжряддям 70 см. І посіяли потім без проблем, бо машина чітко зайшла в ті самі колії завдяки хорошій навігації з точним RTK-сигналом», – додає господар.
Таким чином за допомогою автоводіння можна оптимізувати багато інших операцій.
Нагадаємо, посекційне відключення дозволяє зекономити до 7% матеріалів.