Овочі-Ягоди-Сад

Значне падіння цін на полуницю трапилося лише в Іспанії

Оскільки під час карантину споживачі воліють купувати товари з тривалим терміном зберігання, то попит на полуницю зменшився. В Іспанії це призвело до того, що пропозиція була вищою за попит, тоді як виробники в Каліфорнії ретельно працюють, щоб уникнути перевиробництва. Але заклики уряду Франції купувати місцеві продукти та відмова від імпорту іспанської полуниці дозволив попиту стати більшим, ніж пропозиція.

Про це повідомляє FreshPlaza.

У Нідерландах початок місцевого сезону полуниці пройшов легше, ніж у попередні роки. Зростання площі полуниць у теплицях не було настільки значним, як у попередні роки. До того ж іспанський та марокканський сезони закінчилися раніше через негоду та дефіцит збирачів, і ринок перейшов на місцеву продукцію.
Схожа ситуація склалася і в Бельгії.

Незважаючи на трохи пригнічений настрій через коронавірус, сезон німецької полуниці в самому розпалі. Вітчизняне виробництво вже кілька тижнів на ринку, конкуруючи з голландською полуницею. Великодні вихідні знову спричинили помітний пік продажів цього року. Незважаючи на тривожні повідомлення про дефіцит збирачів, ціни на полуницю на рівні з минулим роком.

На ринку полуниці Франції песимістична ситуація раптово змінилася на протилежну після звернення уряду щодо споживання місцевої продукції та скорочення імпорту.

В Іспанії карантинні заходи, труднощі з експортом, нестача збирачів, холод та дощі зменшили попит на ягоди й спричинили обвал цін. Деякі виробники в Уельві завершили збирання полуниці за півтора місяці до закриття сезону. 

В Італії попит навпаки перевищував пропозицію і ціни коливалися 2,50 до 3,50 € / кг.

Турецька полуниця відчуває зростання попиту на російському та білоруському ринках. Однак є проблеми зі збиранням та транспортуванням. 

«Полуницю потрібно збирати, упакувати та відправляти в той же день, – розповів  виробник. – Якщо на будь-якому кроці щось піде не так, все піде не так. Також не можна затримувати транспорт, оскільки це дуже чутливий товар».

У Китаї попит на полуницю відстає, через що ціна на полуницю впала нижче минулорічної.

Виробники з Каліфорнії (США) побоюються перевиробництва в найближчі тижні не тільки через теплу погоду в штаті, яка може призвести до подвоєння обсягів виробництва, а й через закриття сектору громадського харчування. Полуниця вже частково поставляється до переробної промисловості, щоб допомогти підтримувати баланс між попитом та пропозицією. За допомогою рекламних кампаній галузь намагається сприяти продажу полуниці в роздрібній торгівлі, і це вдається. Попит і пропозиція в даний час врівноважені, і тому ціни стабільні.

Читайте також:Продажі полуниці в Італії повертаються до норми

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!