Зміни клімату дають можливість збільшити площі виноградників, – міністр
Зміни клімату дають можливість збільшити площі виноградників, створити нові робочі місця, нарощувати виробництво, експорт, залучати інвестиції, зробити галузь передовою в агросекторі, а українське вино популярним серед населення та у світі, – вважає Роман Лещенко, міністр аграрної політики та продовольства України.
Про це він написав у привітанні до Дня винороба, опублікованого на сайті Мінагрополітики.
«Свої корективи у розвиток виноградно-виноробної галузі вносять і кліматичні зміни. У зв’язку з цим географія виноградарства в Україні почала змінюватись у кращу ширшу сторону. Якщо раніше виноградні сади зосереджувалися в Одеській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій та Закарпатській областях, то зараз вони можуть масштабуватися на інші території», – зазначив Роман Лещенко.
На думку міністра, наразі потрібно визначити пріоритети розвитку виноградарства з урахуванням зональних та регіональних особливостей, а також розпочати роботу над розробкою спеціальних державних програм зі збереження кращих сортів винограду.
Станом на зараз в Україні є 262 господарства, на яких вирощують виноград, їх площа 41,5 тис. гектарів. Це менше 1% від загальної кількості сільськогосподарських угідь. На кожен гектар припадає 1 робоче місце, тож галузь дає роботу 41,5 тисячі постійним та 33,2 тисячам сезонним робітникам. 44 великі та малі підприємства, які займаються виробництвом вина лише у вигляді акцизного податку щорічно поповнюють Державний бюджет на 1,7-2,0 млрд. грн. Крім цього, винороби відраховують у місцеві бюджети щорічно податок від реалізації виноробної продукції в обсягах від 0,53 до 0,7 млрд. грн.
Читайте також: Виноградарі Одещини скаржаться на малий урожай