Овочі-Ягоди-Сад

Німецькі виробники овочів і фруктів скаржаться на високі витрати 

Німецькі виробники овочів і фруктів скаржаться на високі витрати 

Фруктово -овочева галузь Німеччини стурбована постійним зростанням вартості життя, невизначеністю політичних рішень у Європі та світі, додатковим тиском витрат через дорожні збори, а також податками на викиди CO2 від вантажівок та зростанням мінімальної заробітної плати до 12,41 євро за годину (брутто). Також дорожчають ЗЗР, росте вартість запчастин та техобслуговування.

Про це повідомляє TopAgrarOnline.

«Ситуація для компаній залишається напруженою, — каже доктор. Крістіан Весело, керуючий директор Федеральної асоціації організацій виробників фруктів і овочів (BVEO) з нагоди Fruit Logistica.

Хоча зниження попиту на овочі не відбулося, але німецьких фруктів у 2023 році продали трохи менше. Це також було пов’язано з меншим урожаєм у цій країні. Урожай фруктів у Німеччині у 2023 році  становив 1,179 млн тонн, що робить його одним із найменших за останні 10 років.

Хоча ціни на добрива впали порівняно з попереднім роком, але зросли на засоби захисту рослин, монтажні матеріали або технічне обслуговування.

Нинішня цінова ситуація в Німеччині, швидше за все, призведе до того, що овочі будуть вирощуватися на тій же площі землі в 2024 році.

Читайте також: Обрізувачу в Нідерландах платять у 12 разів більше, ніж в Україні