Овочі-Ягоди-Сад

Сільськогосподарський кооператив виграв грант на 20 тис. євро

Сільськогосподарський кооператив виграв грант на 20 тис. євро

Ягідний кооператив «Файна поляна», що працює у 7 ОТГ ТЕрнопільщини, після акселераційної програми Impact Business отримав грант на розвиток на суму 20 тис. євро. На ці гроші планують збільшити потужності заморожування, посилити освітню роботу із місцевими домогосподарствами.

Про це повідомляє «Дія.Бізнес».  

Зазначається, що у 2021-му кооператив вже налічував близько 500 учасників, зібрали сукупно понад 400 тонн ягід. З початком повномасштабного вторгнення кооператив активно долучився до інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Так, наприклад, учасники кооперативу на своїх приватних ділянках у сезон залучають до збору врожаю близько однієї тисячі осіб, серед них – частина ВПО. За 2 роки повномасштабної війни зібрано та реалізовано понад 1 200 тонн ягід, а кількість учасників кооперативу зросла до 70 осіб.

Окрім цього вдалося налагодити співпрацю з понад 500 домогосподарствами. Загалом з початку існування кооперативу бюджети таких домогосподарств поповнились на суму більше ніж 110 млн грн. 

Кооператив має 2 фермерські господарства, 8 його членів зареєструвались як ФОПи, ті що збільшують насадження теж планують реєструвати свої ФГ/ФОП. В самому кооперативі теж щороку збільшується кількість працівників. 9 водіїв з власним транспортом забезпечували логістику сировини для членів кооперативу.

Грант планують витратити збільшення пропускної здатності сортувального цеху та потужностей заморозки до 20 тонн/добу. А також на посилення освітньої роботи із місцевими домогосподарствами щодо впровадження сучасних агротехнологій, диверсифікації вирощування різних маржинальних плодово-ягідних культур та міжнародним принципам кооперації.

«Завдяки отриманому гранту ми швидше розширимо виробничі потужності по доробці ягід та допоможемо економічному розвитку ще більшої кількості сільських родин», – зазначив Василь Мартюк, співзасновник СК «Файна Поляна».

Читайте також: Малина була удвічі дешевшою, ніж рік до цього