Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Зі скошеної маси малини виготовляють паливні брикети

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

У ФГ «Ніжин Агроінвест» (Чернігівська область) вирощують малину, суниці садові та обліпиху. Скошену комбайном  масу малини восени господарство здає на переробку, завдяки чому вирішує кілька питань одночасно: зменшує в такий спосіб  потребу в ручній праці в ягіднику, підтримує належний санітарний стан насаджень, ще й сприяє розвитку альтернативної енергетики. 

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Ми намагаємося по максимуму механізувати та автоматизувати увесь технологічний процес: від посадки до переробки, – прокоментував Андрій Білий, очільник ФГ «Ніжин агроінвест». – Наприклад, у нас механізований процес прополювання, повністю автоматизовано заморожування ягід, осіннє скошування гілок проводимо за допомогою силосного комбайна. Скошену масу здаємо на переробку –– з неї роблять паливні брикети. Щоб техніка вільно заходила в ягідник, робимо великі міжряддя завширшки 3–3,5 м». 

Наразі в господарстві вирощують три сорти ремонтантної малини: Полка, Полана, Венга. У перспективі планують замінювати сорти, бо хочуть переходити на механізоване збирання ягід за допомогою ягідного комбайна. 

«Нам доводиться наймати на збирання малини до 70 робітників, а за умови механізованого збирання з цим впораються 10 осіб, –– розповів про плани Андрій Білий. –– Швидкість збирання ягід комбайном доволі велика, а працюють на ньому всього три людини — тракторист і два оператори».

Читайте також: ТОВ «Дібрівка Агросервіс» планує експортувати 300 т замороженої малини

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: