Овочі-Ягоди-Сад

Зелене добриво для винограду заміняє 75% повної норми перегною

Зелене добриво для винограду заміняє 75% повної норми перегною

У разі обмеженого доступу до органічних і натуральних добрив для підживлення винограду їх можна замінити зеленими добривами – спеціально вирощеними й приораними посівами. Це підвищить родючість ґрунту.

На зелене добриво найбільш придатні бобові культури – вони не потребують інтенсивного підживлення азотом, а їхня коренева система поліпшує структуру ґрунту.
 
Вирощування рослин на зелене добриво практикують перед закладанням винограднику. Використовують культури, які швидко ростуть, формують значну біомасу й невибагливі до ґрунтів. Можна робити монопосіви або сіяти суміш культур.

У культивуванні зелених добрив дуже важливим є термін приорювання – із цим не слід спізнюватися, оскільки у молодих рослин тканини мінералізуються швидше.

Для більшості культур оптимальним терміном приорювання є період цвітіння. На важчих ґрунтах приорюють не глибше ніж на 15 см, а на легших – на 20 см.

Дуже мілке чи навпаки занадто глибоке приорювання прискорює або уповільнює розкладання органічної матерії.

Ефект від зеленого добрива у саду спостерігається протягом кількох років після заорювання. Правильно застосоване зелене добриво заміняє 75% повної норми перегною.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!