Овочі-Ягоди-Сад

За умови гарного догляду смородина плодоносить 10 років

За умови гарного догляду смородина плодоносить 10 років

Смородина – доволі невибаглива культура, потребує мінімального догляду, при цьому дає щороку непогані врожаї. Вона потребує помірного поливу, живлення та обрізування. За умови гарного догляду кущі добре плодоносять до 10 років, за поганого – 3–5 років.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Смородину підживлюємо з осені нітроамофосом (300–400 кг на гектар). Добриво вносимо під кущі. Також по листу підживлюємо добривами Волинські гумати та Авангард плодово-ягідний. Проводимо 2–3 обробки за сезон», – поділився Олександр Соломіна, агроном СТОВ ім. Лесі Українки, що в селі Колодяжне на Волині.

Міжряддя на смородиновій плантації залужені, навесні їх викошують та мульчують підсохлою травою. Зону рядка (під кущами) обробляють гербіцидом Раундап. Для цього використовують гербіцидну штангу Micron Undavinavina, що має куполоподібну конструкцію з м’якою щіткою, яка рухається навколо основи рослини, щоб забезпечити максимальний вплив на бур’яни.

«Від грибної інфекції смородину й порічки обробляємо фунгіцидом Топаз. Від павутинного кліща використовуємо інсектицид Ніссоран та біоінсектицид Актофіт. Восени обробляємо кущі препаратом Медян Екстра 350, навесні до розпускання бруньок повторюємо обробку Медяном Екстра з додаванням у бакову суміш препарату Олемікс 84, КЕ. Олемікс – це мінеральна олія, що працює як гарний прилипач, покращуючи ефективність дії основного препарату», – розповів агроном. 

У СТОВ ім. Лесі Українки смородину поливають за допомогою крапельного зрошення. У середньому на гектар витрачають до 80 м3 води за один полив. Поливають за потребою.

Читайте також: У СТОВ ім. Лесі Українки комбайн заміняє 200 збиральників смородини