Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

У СТОВ ім. Лесі Українки комбайн заміняє 200 збиральників смородини

У СТОВ ім. Лесі Українки комбайн заміняє 200 збиральників смородини

У сільгосппідприємстві ім. Лесі Українки, що в селі Колодяжне Волинської області 30 га чорної смородини збирають комбайном Weremczuk Joanna-4, яка за продуктивністю замінює 200 збиральників. Тому вирощування смородини в господарстві завжди рентабельне.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Комбайн за день збирає ягоди з двох гектарів, – Олександр Соломіна, агроном підприємства. – Щоб зібрати таку кількість ягід, потрібно 200 збиральників, тобто одна машина замінює 200 робітників. Більша частина ягід іде на шокове заморожування у нашій власній камері, тобто прямо з поля ягоди надходять на переробку.  Якщо є потенційний клієнт, який замовляє ягоди у свіжому вигляді, то частково спрямовуємо смородину на охолодження.  Охолоджуємо, бо так вона краще транспортується».

За словами агронома, смородина нерентабельна в тих господарствах, де збирання врожаю відбувається вручну, бо велика частка собівартості ягідної продукції припадає саме на оплату ручної праці.

Комбайн комбайн призначений для збирання чорної смородини й червоних порічок, аронії, аґрусу, шипшини та інших чагарникових ягід і фруктів. Для механізованого збирання на 30 га вирощують чорну смородину Рубен та на 5 га – червоні порічки Ровалда. Міжряддя між кущами становить 4 метри (відстань має бути достатньою для проходу комбайна), у рядках відстань між рослинами 60 см.

Читайте також: В Україні відроджується попит на чорну смородину