Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

За темпами зростання виробництва сидру Україна посіла 2 місце у Європі

Продажі сидру в 2019 році склали 12% від продажів пивоварної галузі, а темпи росту виробництва – 110% на рік за 2010-2015 роки. Це другий результат в Європі, після Чехії. 

Про це повідомляють «Напої.Технології та інновації»

The European Cider & Fruit Wine Association у своєму щорічному аналізі повідомляє, що на одного українця в середньому припадає близько 0,2 л сидру в рік. Наша країна посідає другу позицію в Європі за середньорічними темпами зростання ринку сидру – 110% за період 2010-2015 років. За 2011-2016 роки Україна увійшла до ТОП-10 країн світу, де виготовляється найбільше сидру (трійка лідерів – це США, Іспанія та Франція), показавши приріст на понад 30% з показником 176 520 гектолітрів.

Агентство Canadean, яке спеціалізується на дослідженні індустріальних напоїв, вважає Україну другою в Європі країною за середньорічними темпами росту виробництва сидру – 110% за період 2010-2015 рр. Попереду нас – лише Чехія. Це означає, що виробництво сидру – динамічний сегмент алкогольних напоїв в Україні, який за якістю не поступається європейським аналогам.

Сидр отримують шляхом бродіння яблучного соку без додавання дріжджів. У результаті напій має насичений запах яблук, золотавий колір, а міцність його варіюється від 5% до 7% алкоголю. За вмістом цукру напій буває сухим, напівсухим, напівсолодким, солодким і традиційним.

Звичайні яблука не підходять для виробництва напою, оскільки містять мало таніну, і лише зі спеціально виведених сортів можна отримати сидр. Їх трошки менше 50, і це мізерна кількість, якщо враховувати, що в світі налічується 7500 сортів яблук.

Читайте також: Поляки бачать шанс для садівництва у виробництві сидру