Овочі-Ягоди-Сад

За стійкість плодів черешні до розтріскування відповідає кальцій

За стійкість плодів черешні до розтріскування відповідає кальцій

Однією із причин розтріскування плодів черешні є незбалансоване живлення кальцієм: за його нестачі у рослин гальмується відновлення нітратів до сполук амонію, що негативно позначається на рості й розвиткові усіх органів дерева.

Сприяє кальцій і споживанню іонів калію – оптимальне співвідношення між кальцієм і калієм підтримує у рослини водний баланс, останній теж опосередковано впливає на схильність плодів до розтріскування.  

Удобрення ділянки під сад кальцієм покриває потреби черешні до вступу у плодоношення.  У плодоносному саду кальцієвмісні добрива вносять щороку, у комплексі з іншими мінеральними елементами. Норми удобрення розраховують на підставі агрохімічного аналізу ґрунту й листя дерев у саду.

Загалом у сад на сильнорослих підщепах, таких як пташина черешня чи Колт, вносять нижчі норми добрив, черешню на карликових підщепах, таких як Гізела, підживлюють інтенсивніше.  

Норма кальцієвих добрив залежить і від запланованого врожаю: протягом року плодоносний сад черешні потребуватиме 12-20 кг/га кальцію, нижня межа відповідає врожайності 5 тонн/га, верхня – 20 тонн/га.

Під час вегетації удобрення кальцієм виконують у кілька етапів:  двічі, у цвітіння та на початку росту зав’язей у ґрунт вносять кальцієву селітру. Під час дозрівання плодів кальцій вносять позакоренево, обприскуючи насадження водним розчином оксиду кальцію: добриво на основі  41% СаО  вносять нормою 2,5 кг/м висоти крони/га.

Позакореневі внесення кальцію починають за чотири тижні до збирання врожаю, обробіток виконують і перед можливим дощем. Найпізніший час для позакореневого внесення кальцію – тиждень до збирання. Підживлення кальцієм робить шкірочку плодів еластичнішою й це також захищає плоди від розтріскування. 

Корекцію забезпечення саду черешні поживними елементами здійснюють згідно з результатами агрохімічного аналізу листя: зокрема, оптимальний вміст кальцію у сухій листковій масі має бути у межах 1,5-2,5%. Живлення черешневого саду кальцієм відповідальне й за стійкість плодів у торговому обігу.

Про ці та інші аспекти мінерального живлення саду черешні можна буде дізнатися більше під час форуму «Інтенсивний сад-2018: Інновації без помилок», який 27-28 листопада 2018 року відбудеться у Вінниці, у приміщенні Вінницької обласної філармонії.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!