Овочі-Ягоди-Сад

За півтора місяці війни вартість борщу зросла на 13%

За півтора місяці війни вартість борщу зросла на 13%

За підрахунками Офісу ефективного регулювання BRDO «індекс борщу» за офіційними даними Мінфіна щодо середньомісячних цін на продукти загальна вартість порції традиційного борщу на чотири особи за півтора місяці війни зросла на 13%.

Про це повідомляється на сайті цієї громадської організації.

«92,49 грн — стільки 15 квітня 2022 року коштуватиме порція борщу на чотирьох осіб, приготована за традиційним рецептом. Порівняно з 1 березня 2022 року — 81,84 грн – ціна зросла на 13,02%», – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що всі інгредієнти борщу, окрім білокачанної капусти, подорожчали різною мірою: від незначних 3% до істотного 21%. Найбільше зросла ціна м’яса. Далі за шкалою подорожчання — картопля, морква, сметана.

Єдиний овоч, ціна якого зменшилась — капуста (-5,38%). Майже не подорожчав буряк (+3,01%).

На думку Юлії Корнєєвої, головного економіста BRDO, до основних причин подорожчання м’яса в Україні можна віднести зростання собівартості виробництва продукції: існує висхідна цінова динаміка на корми та ветеринарні препарати, також значно зросли транспортні видатки. 

Експерти прогнозують, що у довгостроковій перспективі інфляційний тиск зростатиме. Втрата експортної виручки призведе до значного зниження прибутковості виробників, які згодом намагатимуться компенсувати втрати. Також на ціни вплине стрімке зростання логістичних витрат, вартості енергоресурсів, насіння та добрив.

Читайте також: Експерти спрогнозували високі ціни на овочі