Овочі-Ягоди-Сад

Зернове господарство зайнялося овочівництвом заради стабілізації цін

Зернове господарство зайнялося овочівництвом заради стабілізації цін

Компанії «ПАЕК», яка раніше вирощувала зернові, у 2023 році посіяла 300 га овочів для свого внеску в стабілізацію внутрішнього ринку.

Про це повідомляється на сторінці компанії у Фейсбук.

«В сезоні 2023 року, незважаючи на можливу збитковість при вирощуванні овочів, та враховуючи усі додаткові ризики з тими ж добривами, реалізацією, деякі аграрії України все ж збільшили площі під овочівництво. Наприклад, компанія «ПАЕК» в 2023 році відвела під овочі близько 300 га землі під крапельним зрошенням. І, якщо раніше овочі вирощувались здебільшого для потреб компанії та її співробітників, то в минулому та в цьому сезонах ТОВ «СП «ПАЕК» зробило свій вклад в стабілізацію внутрішнього ринку, вирощуючи овочі на продаж», – зазначили в господарстві. 

«Продовжуємо збирати цибулю, багато було скептиків, які пророкували в Україні овочеву кризу, але, дивлячись на своїх колег аграріїв, які займаються овочами, хочу сказати, що ми змогли виростити овочі в цей нелегкий час і в нашій країні не буде овочевої кризи!», – зазначив Юрій Кормишкін, голова наглядової ради ТОВ «СП «ПАЕК».

В компанії нагадують, що минулого року подекуди вартість тієї ж моркви та цибулі досягала 70-95 грн за кілограм. Таку ціну сформували багато чинників, як постійні обстріли, дефіцит добрив та висока ціна на них, підвищення вартості палива та його відсутність в цілому, знищення техніки в результаті обстрілів та окупація значних територій, які свого часу забезпечували вагомий відсоток надходження на вітчизняний ринок базових овочів.

Читайте також: З минулого року морква й цибуля подешевшали вдвічі