Овочі-Ягоди-Сад

З якими сортами персика сумісний абрикос-підщепа

З якими сортами персика сумісний абрикос-підщепа

Абрикос на півдні України показав себе як стійка до посухи і перезимівлі підщепа персика. Він формує потужну кореневу систему, насадження на ньому високоврожайні.

У зоні сухого степу України близько половини промислових насаджень персика закладені на абрикосі – навіть попри його часткову несумісність із деякими сортами.

У розсадниках проявляється механічна несумісність – відламування щепленого компонента. У насадженнях вона трапляється рідко.

Натомість фізіологічна несумісність, коли під час вегетації пагони потовщуються, стають коротшими, а листя червоніє і рано опадає, в саду настає частіше. Через один-два роки такі дерева засихають.

За спостереженнями науковців, ознаки несумісності у саду персика на абрикосі проявляються у перші п’ять-шість років, згодом дерева, що вижили, добре ростуть.

Абрикос рекомендують як підщепу для персика на легких ґрунтах. Однак спостереження вчених свідчать, що на темно-каштанових важкосуглинкових ґрунтах за високого рівня агротехніки (зрошення, обрізування, захист і удобрення) у 18-річних дерев персика на абрикосі (схема садіння 5 х 3 м) у саду, закладеному сортами Іюньський ранній, Сочний і Золотистий, випади не перевищували 15-20%.

Дослідження засвідчили добру сумісність абрикоса з сортами персика Золотий Ювілей, Редхавен, Валіант, Сонячний, Янтарний, Золотистий.

Сумісність із сортом залежить також і від форми підщепи. Погані результати показує суміш форм абрикоса, які заготовляють із дичок. Якщо й відбирати від них насіння, то за материнськими рослинами слід спочатку поспостерігати, визначити серед них  високоврожайні та без ознак інфікування вірусами.

На півдні відібрано форми жерделі південно-гібридної групи, сіянці якої на 70-80% сумісні з сортами персика. На Мелітопольській дослідній станції садівництва отримали добрі результати за щеплення персика на сіянцях абрикоса сорту Стєпной.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!