Овочі-Ягоди-Сад

З яблуневою плодожеркою можна боротися хімічними й біотехнічними засобами

Для захисту від яблуневої плодожерки застосовують комплекс заходів.

Залежно від чисельності яблуневої плодожерки виконують одне або два обприскування інсектицидами проти кожного покоління.

Термін обприскування проти першого покоління можна призначати за допомогою розрахункового методу. У цьому разі обробіток виконують, коли сума ефективних температур досягне +230 °С (поріг +10°С).

Дату обприскування можна призначати й за допомогою феромонних пасток. Для першого покоління – якщо на початку утворення зав’язі протягом п’яти діб у феромонну пастку потрапило три-п’ять метеликів-самців. Для другого покоління – якщо у період росту і дозрівання плодів протягом семи днів до такої пастки потрапило два-три метелики-самці.

Замість інсектицидів можна застосовувати інгібітори синтезу хітину. Задовільних результатів досягають розвішуванням на деревах спеціальних випарників феромонів (поліетиленові й гумові трубки, кільця, шнури, паперові стрічки з витратою 20-100 г/га феромону). Вони мають на меті дезорієнтувати самців яблуневої плодожерки.

Після закінчення збирання яблук знищують залишки пакувального матеріалу, очищають відмерлу кору зі штамбів і сучків на старих деревах. Восени обробляють ґрунт у приштамбовій зоні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!