Овочі-Ягоди-Сад

З кучерявістю листків персика борються профілактикою та фунгіцидами

З кучерявістю листків персика борються профілактикою та фунгіцидами

Вчені Інституту садівництва НААН України спрогнозували, що теплий та вологий сезон, сприятиме поширенню масових хвороб кісточкових. Серед них – і кучерявість листків персика, яку спостерігали в господарствах Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Миколаївської, Херсонської, Донецької, Закарпатської та Івано-Франківської областей.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи»

«Прояв хвороби спостерігали у 2–3 декадах квітня. Ураження пагонів коливалося в межах 1–5% (10% у Дніпропетровській області)», – описує у статті Світлана Градченко, співробітниця Інституту садівництва НААН України. 

За її даними, облік ураження листків персика хворобою показав незначне поширення її в насадженнях Дніпропетровської, Одеської, Закарпатської та Івано-Франківської областей — 3,5–13%. 

В інших господарствах цей показник коливався в межах 20–55%, при цьому розвиток хвороби не перевищував 7% (Дніпропетровська, Миколаївська та Донецька області, відповідно 15, 30 і 40%).

«Для обмеження масового поширення і розвитку кучерявості листків персика слід проводити вирізання уражених пагонів та вчасно забезпечувати необхідні заходи захисту, зокрема обприскування насаджень рекомендованими фунгіцидами на початку розпускання бруньок і перед цвітінням персика», – порадила вчена.

Читайте також: Як захистити персиковий сад від шкідників і хвороб