Овочі-Ягоди-Сад

Європейські виробники овочів і фруктів розповіли про проблеми галузі

У Європейській асоціації свіжих продуктів (Freshfel) заявляють, що сектор свіжих фруктів і овочів стикається зі «значними викликами» через пандемію коронавірусу: нестачею сільськогосподарських працівників, ускладненнням логістики, вимогами соціального дистанціювання та закриттям сектору HoReCa та вуличних ринків.

Про це повідомляє Freshfruitportal.

У асоціації повідомляють, що не вистачає робітників для посадки, підготовки садів, збирання врожаю зараз та пізніше протягом року. Ефективність роботи в садах і на пакуванні знизилася через правила соціального дистанціювання та забезпечення безпеки праці. Такі витрати часто становлять більш ніж на 10%, і не компенсуються повністю.

Витрати на логістику також зросли приблизно на 20-30% через повернення порожніх вантажних автомобілів та більший час доставки.

«Крім цього, значні втрати ринку зазнають із закриттям закладів громадського харчування та вуличних ринків, тому оптові постачальники також втрачають значну частину бізнесу, –  йдеться у повідомленні асоціації. – Загалом цей сегмент ринку охоплює 25% споживання свіжої продукції і торгові мережі не поглинають весь цей обсяг. Рітейлери також повинні були пристосувати магазини до персональних

заходи безпеки, такі як скляні щитки в касах та обмеження кількості покупців у магазині».

Зазначається, що зростають і ризики експорту продукції. Імпортери відчувають велику невизначеність щодо поставок і часу, необхідного для перевірки документації.

У світлі зростаючої невизначеності щодо майбутнього сектора Freshfel Europe вимагає

продовження та нові заходи підтримки сектору виробництва ЄС.

Читайте також:ЄС послаблює контроль за безпекою харчових продуктів через пандемію

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!