Овочі-Ягоди-Сад

Європейська бізнес асоціація виступила проти пакування овочів і фруктів у плівку і пакети

Через рішення місцевих органів багато магазинів щоденно фасують овочі та фрукти в одноразові пакети. У такій упаковці фрукти та овочі швидше псуються, до того ж, для вірусів створюється більш сприятлива середа.

Про це повідомляється на сайті Європейської бізнес асоціації.

«Проаналізувавши досвід інших країн та рекомендації ВООЗ і МОЗ, можна зробити висновок, що тривалість виживання вірусу на поверхнях поки що точно не встановлена, – йдеться у заяві. – Також, за інформацією МОЗ України,  фрукти – непридатне середовище для виживання вірусу. Наразі немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. Звичайно, їх необхідно ретельно мити, але це стандартна рекомендація. Це також підтвердили в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України своїм листом з роз’ясненням від 11.04.2020 на прохання від Європейської Бізнес Асоціації».

«Таким чином, рішення окремих міст провокують збільшення відходів у вигляді пакетів, що згубно впливає на навколишнє середовище. Це також призводить до зростання ціни на продукцію через додаткові витрати на матеріали та робочий час продавців, прискорює псування продукції, збільшує кількість незадоволених клієнтів, які також не розуміють необхідності таких заходів» – наголосила керівниця FMCG напрямку Європейської бізнес асоціації Крістіна Лініченко.

Щоб не допускати таких місцевих рішень, Асоціація також запропонувала уточнити способи реалізації овочів і фруктів у відповідних рішеннях обласних комісій та місцевих рад.

Зокрема, експерти Комітету з роздрібної торгівлі вважають за необхідне дозволити продаж нефасованих (вагових) овочів та фруктів за умови дотримання базових рекомендацій з безпеки. А саме – за наявності індивідуальних засобів захисту у продавця чи покупця, дотримання дистанції між людьми 1,5 метрів, додаткової дезінфекції обладнання та інших необхідних заходів.

Читайте також:«Сади Дніпра» розпочали монтаж найпотужнішої в Україні лінії сортування плодів

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!