Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Якість українського горіха виросла, але ціни впали

Якість українського горіха виросла, але ціни впали

Обсяги зібраних горіхів в Україні складуть близько 110-120 тис. тонн, на рівні минулого року. А якість буде вищою, ніж в минулі роки завдяки сортовим новим насадженням, вважає почесний президент Української горіхової асоціації Володимир Пахно.

Про це повідомляє AgroPortal.

За словами Володимира Пахна, за останній рік з’явилося понад 1,5 тис. га нових насаджень горіхоплідних культур, в тому числі волоського горіха, фундука, мигдалю.

«У цьому допомогли державні компенсації. Раніше давали тільки за саджанці, тепер – за обладнання для переробки, для польових робіт і техніки для садівництва», – сказав він.

Нині ціна всього українського горіха складає приблизно 2 євро/кг. До цього вона становила  2,4-2,6 євро/кг. Вартість трохи знизиласячерез неузгодження цін в минулому і позаминулому роках між експортерами.

«В експорті на європейський ринок можуть виникнути певні складнощі через те, що він заповнюється горіхом з Чилі, Аргентини і США», – додав Володимир Пахно.

За його словами, раніше основні покупці, імпортери були в Європі, Німеччині та Польщі. Причому остання країна виступала як додаткова ланка для подальшого продажу, переробки. На азіатському напрямку – це Туреччина.

«Вони купують українські горіхи, працюють з ними і продають нам і в країни Перської затоки вже за іншими цінами», – сказав  почесний президент Української горіхової асоціації.

На міжнародному ринку більшає китайських горіхів, які мають якість гіршу, ніж українські, але значно нижчу ціну.«Експортні ціни будуть не такі високі, як були два або три роки тому. Це призведе до того, що і на внутрішньому ринку ціни будуть трохи менше. Там вони будуть коштувати від 17 до 24 грн», – спрогнозував експерт.


Читайте також: Волоський горіх у Молдові збиратимуть із запізненням

Журнали