Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Волоський горіх у Молдові збиратимуть із запізненням

Волоський горіх у Молдові збиратимуть із запізненням

У Молдові кампанія збору врожаю волоських горіхів стартує в більш пізні терміни через погоду та досить низькі закупівельні ціни.

Про це повідомляє EastFruit.

Видання зазначає, що у багатьох садах плоди поки ще не досягли стану оптимальної стиглості. Причому, далеко не факт, що в умовах посухи, що триває, що-небудь ще може змінитися на краще. 

За спостереженнями горіхівників, в нинішньому році плодів менше, вони не відрізняються великим діаметром, але при цьому – зайве тверді, що ускладнить їх переробку. Тобто, ймовірно, скоротиться вихід продукції високої якості – світлих половинок ядер. Гірше того, ядра ще влітку почали всихати всередині твердої шкаралупи, ймовірно, в процесі зберігання вони стануть темними і ламкими.

Друга причина затягувати старту збиральної кампанії – відсутність якихось чітких орієнтирів по частині ціноутворення на початку нового маркетингового сезону навіть в кінці вересня. Керівники найбільших молдовських компаній-експортерів горіха, що відправилися в штаб-квартири своїх європейських партнерів у вересні, вже повернулися (або повернуться в Молдову найближчим часом) на жаль, без довгострокових контрактів.

Є лише домовленості про постачання невеликих «пробних» партій ядра волоського горіха за цінами на 30-40% нижче торішнього рівня. Виходячи з цього, діапазон закупівельних цін на зазначену продукцію на початку сезону на внутрішньому ринку РМ оцінюється ними в 3-5 євро/кг. Однак і такі цінові пропозиції експортери виставляти не поспішають.

Читайте також: Український сорт волоського горіха Сойка отримав патент