Овочі-Ягоди-Сад

Якісне насіння капусти дозволяє волинському фермерові заробляти й на богарі

У ФГ «Сильне» на Волині основна овочева культура – білоголова капуста різних термінів достигання, яку вирощують на богарі. Успіху завдячують правильно підібраним гібридам із розвиненою кореневою системою.

Про це повідомляє журнал “Плантатор»

Наразі господарство обробляє 250 га, 40 із яких займають овочі: капуста, томати, солодкий перець, коренеплоди, зеленні. Але основною овочевою культурою є капуста, під яку відводять 30 га.

«Насіння всіх видів капусти теж купуємо в «Рійк Цваан», адже воно неодноразово довело свою надійність, — розповів Сергій Нестерчук, засновник ФГ «Сильне».

Добре ростуть почуваються на ківерцівських полях ранні гібриди білоголової Пушма F1, Адема F1, Лема F1, Сіліма F1, середні Корсума F1, пізні Анкома F1 і Муксума F1, броколі Агасі F1, цвітна капуста Сантамарія F1, романеско Пунтоверде F1, червоноголова Рексома F1.

Насіння білоголової капусти на розсаду висівають із кінця лютого. Посіви повторюють кожні десять днів, створюючи капустяний конвеєр, що дозволяє торгувати головками з червня до листопада.

У відкритий ґрунт розсаду починають висаджувати із 5 квітня, коли мине загроза серйозних заморозків. Для цього застосовують чотирирядну саджалку.

Міжряддя — 70 см. Щільність посадки рослин залежить від терміну достигання: для ранніх гібридів — 45–50 тис. на гектар, для середніх і пізніх, у яких розетка більша, — 35–40 тисяч. Добрива вносять під час садіння.

Розсаду перед посадкою насичують поживним розчином гуматів з додаванням інсектицидів і фунгіцидів. Для цього торф’яні кубики з рослинами на кілька хвилин занурюють у розчин. За словами фермера, дії препаратів вистачає на три тижні, далі за потреби рослини обробляють засобами захисту по листу. Полив на капустяному полі відсутній.

Сховища господарство не має, і тому є кілька причин. Ринок упевнено демонструє, що зберігання не завжди дає додатковий прибуток. Наприклад, восени минулого року білоголову капусту продавали по 5 грн/кг, а навесні за неї давали 3 грн/кг. Зваживши це, ФГ «Сильне» продає овочі з поля.

«У першій половині вересня гуртом капусту білоголову брали по 3,5 грн/кг, у роздріб можна було продати по 5 грн/кг, – прокоментував фермер. – Оскільки прогнозувати ситуацію складно, орієнтуємося так: якщо все добре продалося, то збільшуємо посадки».

Читайте також: Спеціаліст по капусті назвав найпопулярніші гібриди