Овочі - Ягоди - Сад

Які сорти яблук успішно продаються до Іраку

Поділитись:
Які сорти яблук успішно продаються до Іраку

На ринок Іраку добре продаються  яблука сорту Гала. Сорт Голден Делішес у цій країні також усі люблять.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів іракець Мохамед Хусейн Сааді, який мешкає в Україні і постачає до Іраку буковинські яблука. В сезон він відправляє одну фуру щодня або раз на два дні.

«Цього сезону я більшістю відправляв сорти Голден Делішес, Джеромін, Флоріну й Фуджі», – зазначив він.

У бізнесмена є задуми й щодо інших сортів, але він їх ще не вибрав. «Треба пробувати яблука. Я – східна людина, і якщо мені сподобається, то є шанс, що сподобається й у нас на батьківщині», – пояснив Мохамед Хусейн Сааді.

Серед вимог до яблук, які диктує іракський ринок, найперша – яблуко не повинно бути великим, найкраще – діаметром 6,5-7,5 см.

У Голдена головне – аби його плоди не мали сітки, наголосив він. «Вносячи на Голден гіберелін, не слід прагнути видовження плодів – у нас люблять, щоб Голден був круглий», – розповів Мохамед Хусейн Сааді. За його словами, є й клієнт на Голден із рум’янком, який вдається на Буковині. «У наших містах таке яблуко продається набагато дорожче», – уточнив він.

Іракський бізнесмен наголосив, що дуже важливий вчасний збір урожаю, щоб яблука не перезріли й витримали дорогу.

«Я відправляю яблука автотранспортом. Це близько 3-3,5 тис. км, а ще черги на румунському і болгарському кордонах. Дорога займає від 4 до 10-15 днів, яблуко за цей час не повинно зіпсуватися», – пояснив він.

Упаковка також потрібна витривала. Це має бути або якісний іспанський картон, або ящик зі шпону. Але у другому варіанті вага тари сягає 2,5 тонн, і в автомобіль поміщається менше яблук.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями