Овочі-Ягоди-Сад

Як захистити виноградник від акацієвої щитівки

Як захистити виноградник від акацієвої щитівки

Для боротьби з акацієвою несправжньою щитівкою у виноградних та плодових насадженнях застосовують низку агротехнічних прийомів і хімічних обробітків.

Передусім слід подбати, аби плантації закладалися вільними від щитівок саджанцями. Порівняно з іншими шкідниками, щитівки найбільше схильні до поширення разом із садивним матеріалом.

У плодоносних насадженнях пізньої осені кущі проріджують, обрізаючи на них усохлі гілки й сучки. Штамби й рукави очищають від відмерлої кори. Кущі, заселені значною кількістю личинок, викорчовують і спалюють.

З огляду на осередковий характер поширення щитівок, на виноградниках інсектицидами обробляють тільки заселені шкідниками рослини або окремі заселені ними зони.

Ранньої весни, до розпускання бруньок, ділянки, на яких є кущі з личинками, обробляють інсектицидами контактної дії або препаратами на основі мінеральних олив. Норму витрати робочого розчину слід підвищити, щоб омити рукави (скелетні гілки) і штамби, якщо ті вкриті щитками шкідників.

Повторний обробіток інсектицидами виконують у період розселення личинок-бродяжок. Його можна поєднувати з обприскуванням проти інших видів шкідників і хвороб.

З акацієвою щитівкою можна успішно боротися і наприкінці зими. Для цього перед набуханням бруньок насадження обприскують препаратами на основі динітроортокрезолу, концентратом мінерально-масляної емульсії або нітрофеном. Обробити слід не лише кущі, а й стовпи з близької відстані та під високим тиском.

Для літніх обробітків застосовують інсектициди на основі малатіону, паратіону, піриміфос-метилу, а також комбіновані препарати з паратіоном, азинфосметилом та деметон-Б-метилсульфоксидом.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!