Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Як черешня реагує на карбування

Поділитись:
Як черешня реагує на карбування

Черешня погано утворює нові та відновлює втрачені пагони, тому під час формування садівникам важко утворити на дереві достатню кількість гілок, що були б правильно розташовані у просторі та мали контрольовану силу росту.

Карбування не здатне замінити обрізування дерев. Прийом є ефективним лише у комбінації з укорочуванням та проріджуванням.

Слід зважати на те, що реакція дерева на обрізування і карбування не однакова. По-перше, якщо зроблено карбування, то орієнтація нового пагона буде більш наближеною до горизонтальної (він утворить із провідником майже прямий кут), відповідно й сила росту нового пагона буде меншою. Це сприятиме закладанню на пагоні букетних гілочок, а відтак – більш ранньому вступу дерев у плодоношення.

По-друге, карбування дозволяє зберегти більше деревини на дереві. У молодих насадженнях сильне обрізування викликає сильний ріст, адже існує кореляція між розміром кореневої системи та надземної частини, і дерево намагається відновити втрачені органи.

Через велику силу росту черешні нові пагони ростимуть сильно, і на них майже не закладатимуться плодові утворення. За допомогою карбування на дереві можна отримати велику кількість пагонів, не викликаючи їх надмірний ріст.

Довідка

Карбування – це видалення смужки кори і камбію або неглибокий надріз над брунькою чи плодовим утворенням. За допомогою карбування можна отримувати гілки саме у тій частині дерева, де вони потрібні.

AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!