Овочі-Ягоди-Сад

Яблука Wildfire RKD достигають на 3 тижня раніше, ніж основний сорт Гала

Яблука Wildfire RKD достигають на 3 тижня раніше, ніж основний сорт Гала

У штаті Вашингтон відібрано новий ранній клон Гали – Wildfire RKD з інтенсивно-червоним забарвленням плодів, які достигають на 18-22 дні раніше, ніж у основного сорту. Ліцензію на реалізацію у Європі садивного матеріалу сорту Wildfire RKD має французький плодорозсадник Escande. Від зими 2020 року саджанці яблуні сорту Wildfire RKD доступні для придбання у ЄС та деяких сусідніх країнах.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

Ранньостиглість клону допомагає виробникам рівномірно розподілити в часі збір урожаю, а садівники з північніших регіонів уже не мусять хвилюватися про те, чи встигнуть у їхньому кліматі визріти плоди.

Дерева яблуні сорту Wildfire RKD мають типовий для Гали габітус. Сила росту у них на 15–20% менша, аніж в інших клонів Гали, унаслідок цього насадження Wildfire RKD рекомендовано закладати з більшою щільністю дерев. Роялті, які виробник плодів повинен буде сплатити за право культивувати у своїх садах сорт Wildfire RKD, залежатиме від площі насаджень, а не від кількості дерев на гектарі. 

Гілки Wildfire RKD не надто гнучкі, і якщо вони орієнтовані вертикально, це може стати на заваді їх відгинанню у горизонтальне положення. Тому такі гілки слід обрізати — так, щоб дерево могло утворити на їхньому місці нові горизонтальні гілки. У дуже спекотному кліматі штату Вашингтон та на південному заході Франції у плодорозсаднику Escande сорт Wildfire RKD демонстрував вищу, аніж у інших клонів Гали, чутливість до сонячних опіків.

Попри те, що врожай у сорту дозріває на 18–22 дні раніше, аніж у решти клонів Гали, він зацвітає лише на кілька днів раніше від них. Через це період вегетації у Wildfire RKD трохи коротший, але це жодним чином не зменшує розміри плодів.

Визначити правильний час для збирання врожаю Wildfire RKD дуже легко. У плодів, що досягли збиральної стиглості, виразно змінюється забарвлення, і збирачеві легко їх відрізнити від ще не дозрілих. Урожай сорту можна зібрати за 2–3 підходи залежно від віку дерев та формування їх крони. У придатних для збирання плодів шкірочка має стати яскраво-червоною.

Читайте також: Рання Гала