Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Яблука подешевшають, – УПОА

Яблука подешевшають, – УПОА

В Українській плодоовочевій асоціації (УПОА) прогнозують зниження цін на яблука. Адже валовий збір цієї продукції буде на рівні минулого року, а яблука, пошкоджена літніми дощами, фермери намагаються продати якнайшвидше. Через це ціни найближчим часом буде знижуватися.
Про це повідомляється на сайті асоціації.

«Українські виробники активно займаються збором яблук осінніх сортів, відповідно пропозиція на ринку збільшується з кожним днем. На сьогоднішній день середні гуртові ціни на яблука в Україні коливаються в межах 11-13 грн/кг. Для порівняння, ще на початку вересня виробники яблук реалізовували свою продукцію на 15-20% дорожче» – йдеться у повідомленні.

На сьогоднішній день ціни на яблука в Україні є найвищими щонайменше за останні 3 роки. В аналогічний період 2019 року місцеві яблука реалізовувалися в середньому на 1-1,5 грн дешевше ніж сьогодні, а наприкінці вересня 2018 року українські садівники відвантажували десертні яблука в середньому по 7-8 грн/кг.

«На цінову ситуацію, яка склалася сьогодні, суттєво вплинули рекордно високі ціни на яблука на початку сезону – в середині липня українські садівники реалізовували перші партії яблук за 20-22 грн/кг, – пояснюють в асоціації. – Ще одним фактором, який позначився на ціновій ситуації на ринку яблук – затримка яблучного сезону в середньому на 7-10 днів, у зв’язку з несприятливими погодними умовами в країні». Експерти також зазначають, що у квітні та травні в Україні було зафіксовано відразу декілька хвиль заморозків, які позначилися на зниженні валового збору ранніх сортів. Виробники з центральних та західних областей повідомляли, що втрати врожаю сягають 20-30%.

На урожай яблук пізніх сортів несприятливі погодні умови вплинули не так істотно. Відповідно, очікується, що валовий збір яблук в цьому сезоні не впаде нижче минулорічного рівня.

До того ж, аналітики Української плодоовочевої асоціації вважають, що через сильні дощі влітку, в цьому сезоні буде зібрана значна частина яблук невисокої якості, тобто таких, які не можуть довго зберігатися. Відповідно, фермери, намагатимуться реалізувати таку продукцію якомога швидше. Таким чином, прогнозується, що найближчим часом ціни на яблука на внутрішньому ринку будуть і надалі знижуватися.

Читайте також: В ЄС очікують вищі ціни на яблука

Журнали