Овочі-Ягоди-Сад

Яблука на переробку закуповують по 0.9-1.5 грн/кг

Яблука на переробку закуповують по 0.9-1.5 грн/кг

Переробні заводи закуповують яблука по 0.9-1.5 грн/кг, через що дрібні фермери, що не мають холодильників, уже отримують отримують збитки.

Про це повідомляє «Нова тернопільська газета».    

Наприклад, Ольга Стрілець із села Чернихівці на Тернопільщині разом із сім’єю доглядає 10 га саду. 

«Вирощуємо яблука, а в результаті викидаємо частину, бо нема нормального збуту, — розповіла садівниця. — Цьогоріч усе іде в мінус. Сокопереробний завод у Хмельницькому приймає яблука по 90 копійок за кілограм, консервний завод у Скалі-Подільській дає трохи більше, проте все одно це мізер. Торік була вища ціна — платили по 3 гривні й більше за кілограм, але все це на фоні неврожаю в інших областях, де пішов град, повибивало великі площі садів. Щоб виростити яблука, ми докладаємо багато ресурсів, які при нинішніх цінах нереально компенсувати. Збираємо вручну, наймаємо працівників, перевозимо врожай транспортом. Виплатимо зарплату і нічого не залишається». 

За словами Ольги Стрілець, навіть за такими цінами непросто вантажівку з яблуками відправити на переробний завод, адже може стояти три доби в черзі. 

«Увесь наш підбір яблук наразі лежить до кращих часів. Але чи буде вища ціна, чи не буде — не знаємо. – розповів Олег Богатир, головний агроном «Агро-Рось», що в селі Качанівка на Тернопільщині. – Ми вклали чимало коштів у догляд за садом, заплатили працівникам, які збирали яблука. У нас готові нині прийняти плоди переробні заводи по гривні за кілограм — це вкрай збитково».

Читайте також: Через низькі ціни яблук вінницькі садівники не збирають врожай