Овочі-Ягоди-Сад

Яблука дорожчають через зростання попиту

Яблука дорожчають через зростання попиту

Минулого тижня збільшився попит у сегменті столового яблука зокрема на сорти  Голден, Гала і Ренет Симиренка, вони за тиждень подорожчали на 9%, 26% і 40% відповідно.

Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

«Наприкінці минулого робочого тижня яблука сорту Голден пропонувалися до продажу за ціною 10-12 грн / кг ($ 0,40-0,48 / кг), що в середньому на 9% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Сорт Ренет Симиренка коштував 8-12 грн / кг ($ 0,32-0,48 / кг), що в середньому на 40% дорожче, ніж тижнем раніше. А сорт яблук Гала за минулий тиждень подорожчав у середньому на 26% і основні угоди укладалися по 8-12 грн / кг ($ 0,32-0,48 / кг)», — йдеться у повідомленні.

Експерти пов’язують позитивну динаміку цін у цьому сегменті із сезонним скороченням пропозицій осінніх сортів, які традиційно коштують дешевше, ніж зимові яблука.

Також зазначається, що зростання цін в Україні є і в сегменті промислового яблука. Так, станом на 04 жовтня, ціни на сировину стартували від 2,5 грн / кг ($ 0,10 / кг), а в разі доставки на завод і зовсім досягали 3,8 грн / кг ($ 0,15 / кг). Для порівняння: два тижні тому промислове яблуко надходило на заводи за ціною 2-3,2 грн / кг ($ 0,08-0,13 / кг) в залежності від умов поставки. Як відзначають самі учасники ринку, подальше підвищення цін на промислове яблуко – вимушений захід. Пропозиція сировини на ринку вкрай обмежена, тоді як попит виробників концентрату залишається досить високим.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!