Овочі-Ягоди-Сад

В Угорщині очікують найменший урожай яблук за 10 років

В Угорщині очікують найменший урожай яблук за 10 років

За попередніми оцінками, урожай яблук в Угорщині становитиме лише від 300 до 350 тис. тонн, порівняно із 520 тис. тонн. Через заморозки урожай 2007 року складав 214 тис. тонн, а в 2011 -му – 300 тис. тонн.

Про це повідомляють в національній садівничій асоціації Fruitveb.

«Причини цьогорічного дуже поганого врожаю багатогранні, – зазначають в асоціації. – Вже навесні, під час періоду цвітіння,  садівники помітили, що цвітіння на незрошуваних насадженнях з екстенсивнішою системою вирощування є поганим, тоді як на інтенсивних зрошуваних насадженнях (а це лише чверть угорських яблук у зоні вирощування) залежно від сорту, від середнього до доброго ступеня цвітіння. Причини слабкого закладення та стану квіткових бруньок розібрати важко, але, ймовірно, вони пов’язані з посухою минулого літа та осені, а й торішнє навантаження врожаєм було невелике: ми зібрали слабкий середній урожай (520 тис. тонн)».

Також додають, що заморозки не спричинили в першу чергу різких і чітко помітних пошкоджень квіток, а погіршили зав’язування плодів і призвели до дуже значного опадання у червні. Потім позначився суттєвий брак опадів – який триває практично з минулого літа.

Із усього й так невеликого врожаю лише 100-120 тонн планується продати на свіжий ринок, все інше піде на концентрат та інші види переробки. 

Читайте також: У ЄС прогнозують більший урожай яблук та груш