Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Визначено оптимальний вік розсади огірків

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Науковці Уманського Національного університету садівництва визначили оптимальний вік розсади огірків для ранньостиглих партенокарпічних гібридів за шпалерного та горизонтального способу вирощування в умовах Лісостепу України. Найвища загальна врожайність зафіксована за використання 10-денної розсади і вертикального способу вирощування: 53,6 т/га, що 10,9 т/га більше контролю. У цьому ж варіанті одержано найвищу товарну й ранню врожайність: 53,4 і 31,8 т/га відповідно.

Про це пише журнал «Плантатор».

Для досліджень обрано ранньостиглий партенокарпічний гібрид Делпіна F1. Розсаду 10, 20 та 30-денну вирощували в пластикових касетах чорного кольору із розміром чарунок 6×6 см. У відкритий ґрунт висаджували розсаду, коли минала загроза весняних приморозків: у ІІІ декаді травня. Рослини розміщували за схемою 140×15 см за обох способів вирощування. Контролем слугував варіант висаджування розсади у віці 20 днів за горизонтального способу вирощування.

Раннє утворення головного стебла спостерігали в 30-денної розсади за вирощування на вертикальній шпалері — на 22-й день від висаджування.

Цвітіння квіток також найраніше було в розсади з трьома листками і за вирощування на вертикальній шпалері — на 37-му добу, що на 6 днів раніше контролю. Найпізніше у часі квітки зацвітали в 10-денної розсади огірків за вирощування традиційним способом у розстил: на 48-му добу від садіння розсади, що на 5 дб пізніше контролю. Плоди в середньому дозрівали через 6 діб від квітування жіночих квіток.

Читайте також: Стали відомі найефективніші стимулятори росту для огірка

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!