Овочі-Ягоди-Сад

Стали відомі найефективніші стимулятори росту для огірка

Науковці Уманського національного університета садівництва довели, що на товарну урожайність огірків найбільш ефективно діє обробка насіння стимуляторами росту Біолан та Вимпел.

Про це пише журнал «Плантатор».

Дослідження проводили з гібридом огірка голландської селекції Анжеліна F1. Рослини вирощували безрозсадним способом. Насіння висівали у І декаді травня. За контроль було взято варіант без застосування біостимуляторів. Для досліджень були використані такі біостимулятори: Азотофіт, Фітоцид, Вимпел та Біолан.

Насіння намочували перед сівбою у розчинах біостимуляторів. Тривалість експозиції розчину Азотофіту та Фітоциду становила 3 год, у розчину Вимпел та Біолан — 12 год. Розчин Азотофіту складався з 1 частини препарату та 50 частин води, Фітоциду — з 1 частини препарату та 100 частин води, Вимпел використовували з додаванням 10 мл препарату на 0,5 л води, Біолан — 0,25 мл препарату на 0,5 л води.

Читайте також: ФГ «Алтанал» омолоджує посадкову картоплю

Усі застосовані біостимулятори росту збільшували рівень товарної урожайності. Проте найвищі значення даного показника одержано за обробки насіння Біоланом — 52,3 т/га і Вимпелом — 50,8 т/га, що на 8,9 т/га і 7,4 т/га більше за контроль. У варіанті Фітоциду та Азотофіту товарна урожайність також була вища (46,7 і 49,1 т/га) за контроль. Біостимулятори також збільшують кількість плодів на рослині від 22,3 до 25,0 шт., порівняно з контролем 20,8 штук.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!