Овочі-Ягоди-Сад

Визначено кращий ущільнювач цукрової кукурудзи

Науковці Харківського національного аграрного університету встановили, що найбільша урожайність качанів – 3,7 т/га була зафіксована на ділянках без ущільнення та за ущільнення посівів горохом овочевим.При цьому цей та інщі ущільнювачі позитивно впливали на товарність качанів, яка в середньому за роки досліджень становила 71–75%, порівняно з контролем (без ущільнення) — 67%.

Про це пише журнал «Плантатор».

Для ущільнення посівів цукрової кукурудзи підібрали сорт Брусниця і такі види рослин-ущільнювачів як огірок, квасоля овочева та горох овочевий. При цьому кукурудзу цукрову висівали з оптимальною густотою, норма висіву ущільнювачів становила близько 40% від рекомендованої.

На підставі проведених обліків та спостережень за ростом і розвитком рослин кукурудзи цукрової можна стверджувати, що вирощування їх в ущільнених посівах з іншими видами овочевих рослин (огірком, квасолею спаржевою та горохом овочевим) не призводить до істотних змін, порівняно з контролем (без ущільнення), такі показники, як висота рослин, діаметр стебла, сира маса, кількість листків, їх площа та індекс листкової поверхні. Тобто рослини-ущільнювачі не спричиняють негативної дії на процеси росту і розвитку цукрової кукурудзи.

Читайте також: Салатну гірчицю можна вирощувати разом із огірками і томатами

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!