Овочі-Ягоди-Сад

Високощільні безопорні сади – альтернатива шпалерно-карликовим

Високощільні безопорні сади – альтернатива шпалерно-карликовим

Найбільш інтенсивними садами нині є шпалерно-карликові насадження як найскороплідніші, водночас вони є надзвичайно капіталомісткі. Гарною альтернативою їм є високощільні безопорні сади із використанням сортів інтенсивного типу на середньорослих підщепах.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи»

Потреба в значних інвестиціях для створення шпалерно-карликових садів зумовлюється передусім збільшенням щільності садіння дерев, зростанням вартості садивного матеріалу та матеріально-технічних засобів для виконання належних технологічних операцій.

«Тому актуальним є закладання промислових високощільних безопорних насаджень із використанням сортів інтенсивного типу на середньорослих підщепах», – пишуть Віктор Жук та Вікторія Кривошапка, кандидати сільськогосподарських наук з Інституту садівництва НААН.

Взаємовплив таких сортів і підщеп обумовлює силу росту дерев, відповідно до якої в різних ґрунтово-кліматичних умовах треба здійснювати оптимізацію схем садіння та формування їх крон для отримання такої структури загальної біологічної продуктивності дерев, в якій частка плодів забезпечувала б найвищу врожайність насаджень.

«Такі сади повинні бути менш енергоємними, зручнішими в догляді та економічно вигіднішими, ніж шпалерно-карликові. Вдалий добір підщепи для певного сорту є надважливим засобом, який дає змогу підвищити врожайність сучасних насаджень, покращити товарну якість плодів та істотно збільшити рентабельність їх виробництва без додаткових витрат», – запевняють автори.

Читайте також: Традиційні сади, особливо яблуневі, не мають перспективи, – фермер