Овочі-Ягоди-Сад

Виноградарство в центрі України має використовувати морозостійкі сорти

Для створення неукривного винограднику в центральних регіонах України підійдуть сорти, які здатні витримувати морози до –25 °C, а ліпше — до –27…–28 й навіть –30 °C.

Це на сторінках журналу «Садівництво по-українськи» радить практикуючий виноградар та селекціонер Анатолій Бачинський.

Як зазначає фахівець, селекція столового винограду за морозостійкістю посилено ведеться лише у країнах, для яких це актуально — у США, Канаді, Україні та Росії, тому саме з цих селекційних джерел фермерам й варто черпати.

Під час вибору сортів слід зважати на термін дозрівання врожаю у місцевості — це пов’язано із тим, чи встигнуть виноградні лози належно визріти та завдяки цьому успішно пережити зиму.

На думку селекціонера, закладати виноградник одним або двома сортами, навіть якщо вони продуктивні й дають відмінні десертні грона, є помилкою, бо уподобання споживачів щодо цієї плодової продукції сьогодні динамічно змінюються.

Анатолій Бачинський рекомендує у фермерському винограднику вирощувати комплект сортів які між собою різнитимуться формою, кольором та смаком ягід.

Так, під сорти, у ягодах яких є насіння, відвести 60–70% площі, безнасінним віддати 40–30; сортам із рожевими ягодами — 50%, білим — 30, чорним — 20%.

За формою ягід площу розподіляють на 70–80% — під сорти із овальними ягодами (або іншої оригінальної форми), 30–20 — із круглими.

Ще однією умовою успіху фермерського винограднику є організація сортового конвеєру. Так, створювати виноградник із сортів, що дозрівають у той самий термін, наприклад — ранніх, є серйозною помилкою. Попри те, що на початку виноградного сезону (у липні) грона реалізуються за максимальною ціною, загальний обсяг продажів у цей час незначний. Аналогічні економічні ризики виникають й за вирощування самих лише пізніх сортів винограду.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!