Овочі-Ягоди-Сад

Вплив біологічних способів вирощування винограду на якість вина оцінити важко

Вплив біологічних способів вирощування винограду на якість вина оцінити важко

Окислювальний стрес у винограду, що вирощуються за органічною та біодинамічною технологією, є інтенсивнішим. Це призводить до збільшення вмісту у плодах сполук із антиоксидантними властивостями.

Таку закономірність було спостережено не лише у винограду, а й у яблуні на органічному вирощуванні: її плоди містили більше хлоргенової кислоти та флавонолів.

Що ж до органічного та біодинамічного винограду, то у врожаю з таких насаджень вища концентрація амінокислот.

Вплив біологічних способів вирощування винограду на якість вина оцінити важко. Існують дослідження, які свідчать про вищу органолептичну оцінку вин із ведених у органічний та біодинамічний спосіб виноградників. Проте такі дані не відображають усіх закономірностей.

Разом із тим дослідження, які стосувалися червоного вина й визначали загальний вміст поліфенолів та антиоксидантну активність напою, засвідчили, що органічне  виноградарство здатне значно підвищити біологічну цінність вина.

Поняття органічного вина, окрім використання сировини з органічних виноградників, може стосуватися й відмови від застосування у виноробстві діоксиду сірки. Відмова незначно підвищує вміст поліфенолів і флавоноїдів у вині, а от загальна антиоксидантна активність напою збільшується суттєво.

Разом із цим 2012 року законодавство ЄС дозволило застосовувати певні концентрації діоксиду сірки в органічному виноробстві.

Дослідження, виконані німецькими фахівцями, засвідчили, що вміст пестицидів у вині з органічного винограду не перевищував 0,008 мг/кг. Натомість вино з винограду, вирощеного традиційним способом, містило пестицидів на порядок більше – до 0,06 мг/кг.

У переліку сполук, які зауважили у вині з традиційно вирощених грон, були фольпет, ципродиніл, метрафенон, піраклостробін тощо.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!