Овочі - Ягоди - Сад

Вперше за останні три сезони зріс експорт українських кавунів

Поділитись:
Вперше за останні три сезони зріс експорт українських кавунів

Вперше за останні три сезони експорт вітчизняних кавунів показав позитивну динаміку. За даними Державної служби статистики, з липня по вересень Україна експортувала понад 19 тис. тонн кавунів – на 4% більше, ніж за весь минулий сезон, пише «Інфо-Шувар».

Проте це не остаточні висновки, адже експорт кавунів завершується в жовтні, тобто загальний результат поточного сезону буде ще кращим порівняно з останніми роками.

«В Україні останніми роками інтенсивно розвивається виробництво раннього кавуна, – зазначила експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман. – Наш клімат на півдні цілком сприяє цьому. Але продавати ранній кавун в Україні нелегко. У цей період на внутрішньому ринку багато ягід. Крім того, українці досі вважають, що ранній кавун напханий хімією , тобто небезпечний до вживання. Тому українські виробники роблять ставку на експорт».

Цього сезону найбільший за останні три сезони обсяг експорту кавуна в серпні, хоча цей місяць був досить складним для виробників кавуна, зауважила Тетяна Гетьман. «Тоді в Україні розпочалися дощі, які заважали збирати врожай. Зменшення пропозиції призвело до зростання ціни. Але експорту це не завадило», – додала вона.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями