Овочі-Ягоди-Сад

Вперше за останні три сезони зріс експорт українських кавунів

Вперше за останні три сезони зріс експорт українських кавунів

Вперше за останні три сезони експорт вітчизняних кавунів показав позитивну динаміку. За даними Державної служби статистики, з липня по вересень Україна експортувала понад 19 тис. тонн кавунів – на 4% більше, ніж за весь минулий сезон, пише «Інфо-Шувар».

Проте це не остаточні висновки, адже експорт кавунів завершується в жовтні, тобто загальний результат поточного сезону буде ще кращим порівняно з останніми роками.

«В Україні останніми роками інтенсивно розвивається виробництво раннього кавуна, – зазначила експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман. – Наш клімат на півдні цілком сприяє цьому. Але продавати ранній кавун в Україні нелегко. У цей період на внутрішньому ринку багато ягід. Крім того, українці досі вважають, що ранній кавун напханий хімією , тобто небезпечний до вживання. Тому українські виробники роблять ставку на експорт».

Цього сезону найбільший за останні три сезони обсяг експорту кавуна в серпні, хоча цей місяць був досить складним для виробників кавуна, зауважила Тетяна Гетьман. «Тоді в Україні розпочалися дощі, які заважали збирати врожай. Зменшення пропозиції призвело до зростання ціни. Але експорту це не завадило», – додала вона.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!