Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Візитівкою Shabo стало вино з османським корінням

Візитівкою компанії Shabo стало вино Тельті-курук Grande Reserve, лімітовану серію якого випустили до першого Дня винороба та і виноградаря. Вино створене з сорту винограду Тельті-курук, який завезли в Україну турки-османи кілька століть тому.

Про це повідомляє пресслужба компанії Shabo.

«Тельті-курук завезли до нас ще турки-османи кілька сотень років тому. Він пережив епідемію філоксери, підкосила більшу частину виноградників Європи, і жорсткий час сухого закону часів СРСР, залишившись кореневласним тільки в Україні», – йдеться у повідомленні.

Виноградники Тельті-курук ростуть на піщаних грунтах вздовж Дністровського лиману. Найстарішим з них понад 40 років.

Для підвищення якості ягід скорочують навантаження на кущ до 1,8-1,2 кг.

Тельті-курук Grande Reserve – витримане біле тихе вино, технологія створення якого передбачає подвійну сортування свіжозібраного винограду і пресування цілими гронами в умовах інертного середовища.

Білі вина з колекції Grande Reserve проходять процес бродіння в дубових барріках з контролем температури. Далі вони протягом 9-12 місяців витримуються на тонкому осаді в барріках від відомих виробників. Потім створюються купажі, розливаються і відправляються для додаткової витримки в пляшках.

За останні 8 років вина Shabo Telti-Kuruk Grande Reserve різних вінтажів були відзначені 14 нагородами авторитетних міжнародних конкурсів: Decanter World Wine Awards (Великобританія), Los Angeles International Wine Competition (США), San Francisco International Wine Competition (США), International Wine Challenge (Великобританія) і New York International Wine Competition (США).

Читайте також: Нагородили переможців онлайн фестивалю «Червене вино 2021»

Журнали