Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Вітчизняні вчені вивчатимуть вертикальні ферми

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Конструкторське бюро IDA, компанія Smart Oasis Farm домовилися про співпрацю з дослідниками Національного університету біоресурсів і природокористування України для вивчення сфери indoor-фармінгу.

Про це інформує «Бізнес».

Indoor-фармінг (дослівно — внутрішнє господарство) — узагальнена назва високоавтоматизованого агропромислового комплексу, розміщеного в спеціально спроєктованій будівлі чи теплиці. Головна відмінність вертикальних ферм від традиційних тепличних господарств — це оптимізований підхід до використання території, вертикальне багатоярусне розміщення насаджень, автономність, можливість вирощувати продукти без ґрунту. 

Головною причиною появи таких «багатоповерхових теплиць» вважають постійне зростання кількості населення на планеті, що в майбутньому спровокує нестачу територій для ведення сільського господарства. Indoor-фармінг потенційно може давати високу врожайність, оскільки можна вирахувати час подачі води до рослин, підібрати температуру та інтенсивність освітлення.

Інтерес до таких ферм зростає — до 2024 р. очікують збільшення темпів росту ринку на 8,4%. 

В Україні нині ця технологія не розвинена, але вже з’являються інноваційні стартапи, які не тільки вирощують овочі та фрукти цим методом, а й виробляють комплектуючі для вертикальних комплексів. Одним з таких є Smart Oasis Farm, яку створила команда українських розробників.

Читайте також:На підземній фермі вирощують 150 урожаїв зелені на рік

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!