Овочі-Ягоди-Сад

Вірус може зупинити вирощування томатів у турецькій Анталії

Вірус може зупинити вирощування томатів у турецькій Анталії

Вірус коричневої зморщеності плодів томатів (ToBRFV) у саджанцях, імпортованих з Ізраїлю, представляє велику загрозу для вирощування томатів у місті Анталія на півдні Туреччини. Експерти вважають, що все виробництво томатів може закінчитися протягом трьох років, якщо не вжити необхідних запобіжних заходів, повідомляє Dailysabah.

Виробники томатів в Анталії – провідній провінції Туреччини з вирощування тепличних томатів спостерігають, що саджанців помідорів, імпортованих із Ізраїлю, не проявляють симптомів хвороби, поки саджанці не виростуть і не почнуть давати плоди.

У період збору врожаю саджанці темніють і гниють зверху, тоді як томати гниють зсередини і стають коричневими. Це спричиняє великі втрати врожаю.

«Це дуже підлий вірус, він потрапив у нашу країну з насінням і саджанцями з Ізраїлю. Він поширився повсюдно завдяки процесам, що відбуваються в теплиці. Ізраїлю було дуже важко п’ять років тому через цей вірус. Вони тоді нічого не виробляли, але імпортували розсаду томатів», – сказав Абдулхаміт Єтер, інженер сільського господарства. 

Свіжі фрукти та овочі, вироблені в Анталії, експортуються у понад 40 країн.

За даними Анталійського управління сільського та лісового господарства, у місті в 2019 році було вироблено 2,5 млн тонн томатів.

Читайте також: В Ізраїлі розшифрували маркери ДНК томатного вірусу