Овочі-Ягоди-Сад

В Ізраїлі розшифрували маркери ДНК томатного вірусу

В Ізраїлі розшифрували маркери ДНК томатного вірусу

Ізраїльська компанія TomaTech подала заявку на патент на ідентифікацію маркерів ДНК, що співвідноситься з стійкими ознаками вірусу ToBFRV (Вірус плодів коричневої зморщеності томатів), що прискорить розведення та комерціалізацію високостійких не-ГМО сортів томатів.

Про це повідомляють у компанії TomaTech.

«Після багатьох років інтенсивних дослідницьких робіт TomatTech зуміла виявити маркери ДНК, які викликають стійкість до ToBRFV, – сказав Офер Бен Цві, генеральний директор TomaTech. – Це відкриття дозволить нам швидко розробити повний асортимент стійких сортів томатів для глобального впровадження і принесе користь виробникам та всьому ланцюжку створення вартості, забезпечуючи стабільний ланцюжок поставок при одночасному зниженні виробничих витрат».

Нагадаємо, вірус ToBRFV шкодить томатним теплицям з 2014 року по всій Північній Америці, Європі та Близькому Сході і поширюється на інші регіони. 

Це вже призвело до колосальних втрат врожаю від 30%до 100%.

Завдяки здатності вірусу швидко поширюватися шляхом механічної передачі, особливо в умовах інтенсивної виробничої практики, були введені гігієнічні протоколи, які вимагають від фермерів носіння повного захисного спорядження та повної ізоляції заражених вірусом теплиць.

Читайте також: В Ізраїлі отримали стійкий до ToBRFV сорт томатів Lansor