Овочі-Ягоди-Сад

Вінницькі кавуни з тунелів родять до 100 т/га

За словами фермера Андрія Федика з села Велика Кісниця на Вінничині, сусіди-аграрії, що вирощують кавуни в тунелях, отримують урожай до 100 т/га. Сам фермер, який вирощує кавуни на 1 га богарної землі, отримує 40-60 т/га.

Про це повідомляє Вінниця.info.

«Помітили, який нині клімат? Та й ростуть кавуни не у піску, а у чорноземі. Навіть, якщо не використовувати крапельний полив, врожай може сягати 40-60 тонн з гектара. Це я запевняю за власним прикладом, адже для себе та родини висадив кавуни на гектарі землі. І, ось, подивіться результат. Один кавун заважує по 8-12 кілограмів» – сказав Андрій Федик.

На його думку, найближчим часом Вінниччина зможе самостійно забезпечувати місцевий ринок кавунами. Запевняє це на досвіді вирощування помідорів, яким займається чи не кожен мешканець Великої Кісниці. Там навіть встановили пам’ятник томату.

«І не треба буде чекати, поки привезуть баштанові з Одещини, Херсонщини чи закордону! Відходять й ті часи, коли до нас їхали з південних регіонів України, аби обміняти кавуни з динями на картоплю», – пояснює.

Читайте також: Кавуни вирощують в теплиці на гідропоніці