Овочі-Ягоди-Сад

Кавуни вирощують в теплиці на гідропоніці

Преставники компанії Tomeco Лінн Вермейрен та Том Вердонк у теплиці з кавунами

Бельгійська компанія Tomeco спробувала вирощувати кавуни на гідропоніці в теплиці поруч із томатами. Плоди вагою до 1,5 кг отримали солодкі, Brix 9.5, повідомляє HortiDaily. 

Компанія Tomeco – один з трьох виробників, які спробували вирощувати кавуни ід BASF Vegetable Seeds спеціального сорту, що призначений для тепличного вирощування. 

З першої декади липня міні-кавуни збирають щотижня в теплиці в Меєрі. В теплиці у Лоенгауті на початку липня були висаджені кавуни, які достигатимуть при досвічування лампами.

Це не перший досвід вирощування кавунів на гідропоніці цих виробників. З лютого до середини червня проводився експеримент з вирощування під досвічуванням. під світлом. 

«Ідея полягала в тому, щоб побачити, чи разом із використанням SON-T в лютому було достатньо світла для кавунів, які люблять багато світла. Це не зовсім вдалося», – каже представниця Tomeco Лінн Вермейрен.

50 рослин не давали 50 плодів щотижня, тому виробники були розчаровані. 

Нині ж Tomeco пропонує Tomélon, торгову марку, як вони назвали кавуни, у трьох категоріях: 500-700 грам, 700-1100 грам і 1100-1500 грам. Чому один плід стає більшим і важчим, для виробників залишається загадкою. 

Плоди всіх розмірів мають Brix 9.5, як і у південних конкурентів. Тепличні баштанні також добре зберігаються: 2 тижні за кімнатної температури та довше – при охолодженні. 

Оскільки вирощування кавунів у теплиці – нова справа, то для оцінки стиглості виробники позначають плоди кольоровими мітками після зав’язування та номерами – для контролю врожаю.

Читайте також: Урожайність кавунів на стовпах вища на зо%