Овочі-Ягоди-Сад

Вчені визначили найкращу мульчу для моркви

Науковці Подільського державного аграрно-технічного університету встановили, що для підвищення польової схожості насіння та урожайності моркви кращим мульчувальним матеріал є тирса.

Про це пише журнал «Плантатор».

Для досліду обрали моркву нантського типу Сіркана F1, виробник Нунемс (Голландія). Термін дозрівання 120–130 днів. Гібрид добре росте на різних ґрунтах. У якості укриття застосовували агроволокно та тирсу деревних порід.

Сівбу моркви проводили в першій декаді квітня. Після сівби ґрунт укривали агроволокном UV-1,6×100, щільністю 60 г/м2 та присипали його краї. В іншому варіанті досліду розкидали тирсу деревних порід товщиною 0,5–1,0 см. Варіант без укриття використовували як контроль. 

Після одержання сходів агроволокно знімали з варіанту досліду, на якому застосовувався цей тип укриття. На варіанті досліду, де в якості досходового укриття використовувалася тирса, укриття залишали, тому що сходам моркви воно не заважало, а видалення тирси могло пошкодити сходи. Після одержання повних сходів підраховували кількість рослин, які зійшли і визначали показник схожості.

В цілому найнижче виживання рослин було на варіанті, де сходи були одержані при укритті ґрунту агроволокном. На цьому варіанті збереглось до періоду збирання 75,8% рослин, що зійшли. Одержаний показник був на 3,2% менший за контроль.

Найкраще виживали рослини на варіанті, де сходи були одержані при укритті ґрунту тирсою на рівні 79,2%. Таким чином тирса зберігалася на поверхні ґрунту до періоду збирання і краще регулювала вологозабезпечення рослин.

При застосуванні досходового укриття ґрунту тирсою урожайність моркви була на 5,73 кг/м2 більша, порівняно з контрольною ділянкою.

Читайте також: Нестача вологи в критичні періоди розвитку рослин призводить до втрати врожаю

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!