Овочі-Ягоди-Сад

Нестача вологи в критичні періоди розвитку рослин призводить до втрати врожаю

Критичний період вологозабезпеченості більшості овочевих культур припадає на час, коли формуються органи плодоношення, тобто це час, який передує цвітінню або безпосередньо збігається з ним. За перезволоження розвиваються кореневі гнилі, пригнічується азотфіксація, погіршується якість урожаю.

Про це повідомляє журнал «Плантатор»

Навіть незначна нестача вологи у період формування органів плодоношення помітно затримує поділ і розтягнення клітин, що призводить до призупинення диференціації генеративних органів і різкого зменшення бутонів у суцвітті.

У дворічних овочевих рослин, таких як капуста білоголова, цибуля ріпчаста, морква, буряки столові, коли їх вирощують заради головок, цибулин та коренеплодів у перший рік життя такий період відсутній. Однак вони теж чутливі до вмісту вологи в ґрунті протягом першої вегетації.

Надмірний уміст вологи в ґрунті також негативно позначається на рості та розвитку рослин. 

За тривалого перезволоження, тобто за вологості ґрунту понад 90% від граничної польової вологомісткості, змінюється співвідношення між рідкою і газоподібною фазами ґрунту: порушується аерація ґрунту, внаслідок чого розвиваються кореневі гнилі, пригнічується азотфіксація. При цьому також знижується товарність і якість плодів. Вони стають водянистими, несмачними, а деякі втрачають товарний вигляд. Наприклад, розтріскуються коренеплоди моркви і буряків, головки капусти.

Нагадаємо, найбільш ефективним видом зрошення є підземне. Капітальні витрати на облаштування підземної системи зрошення більше, ніж надземної на $700 на гектар. Але вони окуповуються після двох років експлуатації.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!