Овочі-Ягоди-Сад

Вчені створили перший вітчизняний сорт ревеню

Вчені створили перший вітчизняний сорт ревеню

Вітчизняних сортів ревеню, внесених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, немає. Тому селекціонерами дослідної станції «Маяк» Інституту овочівництва і баштанництва НААН створено і цьогоріч готується для передачі до системи державного сортовипробування для проведення науково-технічної кваліфікаційної експертизи новий конкурентоспроможний сорт ревеню з робочою назвою Березіль.

Про це повідомляє pro-of.

Як правило, і у «старих» сортів, наприклад, найбільш поширеного до недавнього часу на пострадянському просторі сорту Крупночерешковий, і у тих, що з’являються нині на українському ринку зразків, насіннєве потомство є неоднорідним.

Здебільшого сіянці розщеплюються за морфолого-ідентифікаційними ознаками та біометричними і господарськими показниками, отже, вирізняються від вихідної форми.

Саме з цієї причини на присадибних ділянках можна виявити множинні схожі екоформи, але з відмінними більшою чи меншою мірою ознаками і характеристиками.

Переважно у нашому регіоні місцеві форми ревеню є спадкоємцями того самого Крупночерешкового, насінництво якого проводилося і  в Чернігівській області на дослідній станції «Маяк» Інституту овочівництва і баштанництва НААН.Тепер в Україні з’явиться власний високопродуктивний сорт ревеню, що важливо для розвитку ринку суперранніх овочів.

Читайте також: Ревінь у 2019 році забезпечував фермерам дохід 200-300 тис. грн/га