Овочі-Ягоди-Сад

В ЄС спрогнозували врожай картоплі

В ЄС очікують досить середні врожаї картоплі, фермери стурбовані посухою і рівень зволоження у серпні та вересні стане визначальним.

Про це повідомляє польське видання Sadyogrody.

«У перших звітах згадується врожайність у Німеччині — 42 т/га на зрошенні. Урожайність ранніх сортів для переробки в Бельгії вища середньої —38 т/га без поливу», – зазначає видання.

Після минулорічного сезону неврожаю та високих цін усі країни, що виробляють картоплю, збільшили площі її вирощування.

У той же час зросли виробничі витрати через зростання ціни посадкового матеріалу та зростання вартості оренди землі.

У 2019 році площа виробництва споживчої картоплі в Німеччині, Франції, Великобританії, Бельгії та Нідерландах, збільшилася на 2,2% порівняно з минулим роком до рекордного рівня – 611 тис. га. Однак у Польщі площа під картоплею буде на 5% меншою, ніж у 2018 році.

За даними Євростату, у ЄС у 2018 році картоплю вирощували на 1,7 млн. га , або 1,6% від площі усієї ріллі. Було зібрано 52 млн тонн картоплі, на 16,4% менше, ніж у 2017 році.

Майже 77% площі картоплі та 79,5% врожаю у 2018 році були лише у семи державах Євросоюзу: Бельгії, Німеччині, Франції, Нідерландах, Польщі, Румунії та Великобританії.

Німеччина була найбільшим виробником картоплі в ЄС у 2018 році – 8,9 млн. тонн, 17,2% врожаю в ЄС, випередивши Францію –15,2%, Польщу – 14,3% та Нідерланди – 11,6%.

Площа під картоплею в ЄС скорочується. Вона зменшилася майже вдвічі протягом останніх 18 років: особливо значні скорочення у Польщі – на 76% та Румунії на 37%.

У той же зростає попит на картоплю для переробки. Цього року європейські підприємства з переробки збільшать закупівлі на 8-10%, порівняно з попереднім.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!