Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

В ЄС підрахували врожай яблук і озвучили перспективи цін

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Європейська комісія опублікувала звіт про ринок яблук у ЄС, який демонструє, що новий урожай на 1% менше попереднього врожаю та на 7% менше, ніж 5-річне середнє значення. Це обґрунтовує стабільні ціни.

Про це повідомляє SadyOgrody.

Видання зазначає, що у поточному торговому році ціни на яблука стабільно перевищують історичний контрольний період, відповідно до очікувань. Стабільні ціни –  результат низького врожаю. Поки ринок свіжої продукції працює добре, на ринку яблук для переробки існує певна напруга; частка яблук низької якості або яблук, пошкоджених внаслідок екстремальних погодних явищ, які можна продати лише промисловості, особливо в Польщі, порівняно вища, йдеться у звіті.

WAPA / Prognosfruit надали прогнози виробництва для 21 держави-члена. За підрахунками, урожай в 27 країнах ЄС складе близько 10 585 тис. тон. На Великобританію припадає близько 2 відсотків врожаю ЄС-27.

«Ми маємо дані, що врожаї в Польщі ще нижчі, ніж передбачалося спочатку, через екстремальні погодні явища та відсутність достатньої кількості робочої сили через санітарну кризу», – йдеться у звіті.

Новий урожай на 1% менше попереднього низького врожаю та на 7% менше, ніж 5-річне середнє значення.

У сезоні 2019/2020 запаси були низькими (на 15 %нижче 5-річного середнього показника на 1 липня 2020 року).

Через невеликі обсяги, які очікуються від нового врожаю, запаси повинні залишатися низькими протягом поточного торгового року.

Читайте також: Яблука в гривнях подешевшали на 1%, а в доларах – на 13%

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ