Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

В Україні очікують появи нового шкідника — мухи вишневої східної

В Україні очікують появи нового шкідника — мухи вишневої східної

Муха вишнева східна пошкоджує черешню, вишню, вишню-антипку, сливу китайську, черемху пізню і черемху віргінську. Шкідник помічений Словенії, Угорщині, Польщі.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Основним способом поширення східної вишневої мухи в інші регіони є транспортування плодів, заселених личинками шкідника, саджанців плодових і декоративних рослин із розташованими в грудочках землі на коренях пупаріїв мух, з тарою. Здатність пупаріїв зберігатися в ґрунті до двох років збільшує небезпеку заселення нових територій», — зазначає Іван Мринський, канд. с.-г. наук з Херсонського державного аграрно-економічного університету.

Для зменшення шкоди від вишневої мухи вчений радить під час закладання саду слід віддавати перевагу ранньостиглим сортам черешні й вишні, які менше пошкоджує шкідник. Збирати врожай треба повністю і швидко, а не ділити його на кілька етапів. Вже пошкоджені плоди в жодному разі не можна залишати поруч із деревами або на деревах.

«Якщо це зробити, то рано чи пізно личинки виповзуть із плодів, залялькуються у ґрунті, а навесні знову перетворяться на мух», — попереджає вчений.

Він також додає, що пошкоджені плоди треба збирати й знищувати. Наприклад, закопувати їх на великій відстані від плодоносних дерев.

«Чисельність шкідника контролюють за допомогою хімічних обробок інсектицидами. Першу обробку проводять на 5–7-й день після початку льоту імаго, другу — через 2–3 тижні», — інформує Іван Мринський.

Читайте також:Обприскування вишневого саду захистить від вишневої мухи