Овочі-Ягоди-Сад

В саду Gold Romi встановили шпалеру, а потім замовили саджанці

Підприємство Gold Romi На території Дністровського району Чернівецької області вирощує 150 га садів за італійськими та нідерландськими технологіями. Перед тим, як закуповувати італійські саджанці, спочатку встановили шпалеру.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Італійці за певними сортами досягають 90 т/га, – розповів Олександр Мигалатюк, заступник директора компанії Gold Romi. – Запозичити такі технології й купити у них саджанці вже було справжньою заявкою на перемогу. І ми зараз бачимо, як працює те, що ми у них взяли. В Україні просто не було такого посадкового матеріалу. Перед садінням придбали шпалеру, троси, дріт і градобійну сітку в Італії. Спочатку встановили шпалеру, а потім замовляли саджанці. Їх, наприклад, італійці у своїх розплідниках готують півтора-два роки. У нас зараз під осіннє садіння таким же чином підготовлені 48 га землі з натягнутою шпалерою».

Сьогодні господарство вже вирощує саджанці само. Його розплідник налічує 980 тис. дерев. Але підщепи й сорти в будь-якому разі привозять з Італії або Нідерландів.

Довідка: 150 га плодового саду компанії Gold Romi накрито протиградовою сіткою і обладнано якісною шпалерою. На території Дністровського району Чернівецької області Gold Romi вирощує яблуні – 94 га, груші – 20 га, сливи – 20 га та черешню – 10 га.

Читайте також: Пріоритет виробника